| David2580 a întrebat:

Salut, am instalat de curând windows 7 si nu merge netul. Imi spune să instalez driverele, am încercat asta si tot același problema îmi dă. Dau funda la răspunsul care mă ajuta

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Depinde ce drivere ai instalat. Daca ai pus o versiune incompatibila cu sistemul de operare, nu se numeste ca ai instalat driverele corespunzator. Site-ul oficial iti ofera asistenta pentru Windows7? Incearca sa le instalezi de pe site-ul producatorului placii de baza sau a celui care a fabricat laptopul, dupa caz, daca ele exista in baza de date.
Pe de alta parte, ce fel de conexiune folosesti? Daca este PPPoE, asta inseamna sa configurezi conexiunea de internet dupa datele primite de la furnizor (username si parola), retea care se configureaza manual, ci nu automat.

| David2580 explică (pentru dannyel86):

Da am o conexiune pppoe dar am băgat user si parola si zice error 651

| dannyel86 a răspuns (pentru David2580):

Incearca sfaturile de pe linkul de la jos:
http://setari.ro/pc/eroare-651/

3 răspunsuri:
| David2580 explică:

Cel mai bun răspuns care mă ajută va primi funda