| CalitaLiviu a întrebat:

Salut am instalat windows 7 iar driverul audio nu este compatibil va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Deaththekid129 a răspuns:

Nu,nu zice nimic de download, pur si simplu windows-ul te intreaba daca programul este corect instalat si daca nu iti spune sa apesi pe "instal with corect setings" daca nu iti aapre asta cel mai bine este sa intri direct pe site-ul firmei placii de sunet daca este o placa externa sau daca este placa integrata scrii pe google nume placii de baza si cauti drivere pentru placa de sunet.

10 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Slimdrivers.

| tteo92 a răspuns:

Esti sigur ca placa ta audio este compatibila si cu windows 7?
Daca da, nu ramane decat sa-ti descarci driver robot, il instalezi iar el iti detecteaza driver-ul placii tale, si i dai instalat acol dupa ce i dai sa scaneze ce iti lipseste. bafta!

| CalitaLiviu explică (pentru tteo92):

Nu mere
nul gaseste

| ionut2424 a răspuns:

Vazi ca sunt, pe net programe de download de drivere si au si codu de licenta.sau descarca un program de drivere si o sa iti arate ce driver iti trebuie, si dupa aceea il cauti separat pe google si il descarci

| Deaththekid129 a răspuns:

Salut si eu am avut aceeasi problema, dar sate intreb o chestie, dupa ce iti spune ca driver-ul nu este compatibil nu iti apare pe dekstop o avertizare care spune ceva de genul " Instal with corect setings " cred mie asa mi-a aprut am dat accept si pe urma a mers perfect.
P.S Eu am placa de baza assus si placa de sunet sound max. Incearca si tu.
Sau descarca Driver Agent pentru. cele mai noi drive-re.
Sper sa reuseti sa-ti faci sunetul.

| CalitaLiviu explică (pentru Deaththekid129):

La al tau nu da download

| CalitaLiviu explică (pentru Deaththekid129):

Nu da download

| Deaththekid129 a răspuns (pentru CalitaLiviu):

Nu,nu zice nimic de download, pur si simplu windows-ul te intreaba daca programul este corect instalat si daca nu iti spune sa apesi pe "instal with corect setings" daca nu iti aapre asta cel mai bine este sa intri direct pe site-ul firmei placii de sunet daca este o placa externa sau daca este placa integrata scrii pe google nume placii de baza si cauti drivere pentru placa de sunet.

| CalitaLiviu explică:

Sall am bagat xp si acum nu mere microfonul ce sa fac

| CalitaLiviu explică:

Dau funda la cel mai bun raspuns

| CalitaLiviu explică:

Multumesc ca ati incercat o sa DAU FUNDA LA CELCARE SA implicatmai mult