| Gh0s7 a întrebat:

Salut, tocmai mi-am instalat Windows 8 Ultimate Milestone 3 Build 7989 x64 si nu imi merge driverul audio VIA HD. Daca puteti sa ma ajutati cat de repede posibil.Multumes!

1 răspuns:
| claudiu16 a răspuns:

Simplu: instaleaza driverul audio.
Daca nu sti cum urmeaza urmatori pasisadcalculatoru meu este in engleza deci iti spun asa)
1)Intri in my computer
2)apesi clic 2 sau dreapta si dai proprietati
3)iti apare system proprietati si apesi pe hardware
4)dupa ce apesi pe hardware iti apare device manager. Apesi pe el
5)iti apare o pagina cu toate driverele care sunt instalate si care nu. Cele care nu sunt instalate sunt cu "?" deci daca nu ai driverul audio instalat iti apare cu semnu intrebari
6)dai clic dreapta pe driverul cu semnu intrebari si dai update driver.
7)la restul te descurci.
Ps:iti trebuie discul cu driverele calculatorului sau daca ai driver universal.
FUNDA!?!?!?!?!?!?!?