| ribak a întrebat:

Am instalat windows 7 pe laptop, inainte aveam 8, si acum tastele nu mai sunt la fel, adica nu mai primesc aceleasi comenazi, deexemplu acum, cand apas shift si semnul intrebarii, nu mai mi se pune semnul intrebarii mi se pune underline si trebuie sa apas shift si underline ca sa mi se puna semnul intrebarii, la fel si cu parantezele si alte simboluri. Stiti careva daca as putea sa o setez la fel ca inainte?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Depinde in ce limba era tastatura din win 8! Daca iti aduci aminte, reinstaleaza windows 7 care are acea limba pentru tastatura.Succes!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa verifici in Language Bar daca tastatura e setata pe engleza United States. Pentru Romania sau English United Kingdom (poate si alte limbi), tastatura are alta configuratie. Tutorialul video te va ajuta sa faci vizibila bara de limba si sa operezi cu setarile respective:

http://www.youtube.com/watch?v=q7UqFdbq5vE

Răspuns utilizator avertizat