| Iulia_1200 a întrebat:

Salut.Am instalat windows nou dar acum nu mai pot juca niciun joc.Nici online, nici pe CD. Si imi spune ca placa mea video nu este buna...Ca sa imi mearga din nou jocurile trebuie sa cumpar calculator nou?

Răspuns Câştigător
| Alex0194 a răspuns:

Vezi mai intai sa ai toate driverele instalate. Ca sa vezi daca-ti lipseste ceva da click dreapta pe my computer, manage la device manager si vezi acolo daca are ceva acolo lipsa... de obicei daca nu gresesc, daca nu ai un driver iti apare ceva cu galben ceva semn de atentionare

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Sunt doua variante. la instalarea windowsului ai instalat si driverul de placa video daca da si este cel bun ramane a doua intra pe http://www.systemrequirementslab.com/marketing/index.html si vezi daca gasesti un joc de al tau si fa-i un test sa vezi daca o sa iti ruleze. atentie trubuie sa instalezi activex-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il duci la reparat dar va costa mult mai convenabil ar fi sa cumperi un calculator nou

| paunescudaniel a răspuns:

Păi...click dreapte pe computer si proprietați, la nota daca ai 1, 0 dai click refresh