| MrSpoke a întrebat:

Salut, am intampinat si eu o problema la laptop si nu stiu sa o rezolv si ma gandeam la voi, ajutati-ma si pe mine va rog :) Bun, deci am un Laptop TOSHIBA SATELLIT C660D-13H il pornesc (de la buton) apare o imagine cu TOSHIBA (asa apare de obicei) se incarca si: http://postimage.org/image/kx6287rnf/ chiar nu stiu ce sa ii fac si am dat sa intru in BIOS ca sa sterg C: si sa reinstalez sistemul dar la acest laptop intru in BIOS cu F12 si nu vad nici unde ceva de " creare partitie " si alte treburi... :(

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Baga un cd cu windows in el, boteaza de pe cd. Cauta optiunea de repair, iar in cadrul grupei de repair vezi ca ar trebui sa ai command prompt (cel putin la dvd-ul cu windows 7 ai) si scrie acolo bootrec.exe /fix mbr si pe urma bootrec.exe /fixbot