| Stefan_Herlea_1995 a întrebat:

am întampinat şi eu o problema şi aş vrea vă rog să-mi daţi o idee în caz de sunteţi în cunoştiinţă de cauză. Am un sistem "" Genius 5.1 5000 "" şi acum câteva zile am deconectat toate firele pentru a face curăţenie. ei bine după ce l-am pus la loc, am observat că nu-mi mai funcţionează canalul boxei surround din stanga. toate celelalte boxe merg, nicio problemă, au fost testate şi la DVD. Tin să precizez că folosesc sistemul în varianta 5.1 cu toate cele 3 fire conectate la placa de sunet. driverul de la placă a fost dezinstalat şi instalat de cel puşin 3-4 ori, dar se pare că nu are nicio treabă. După ce se întampla aici cred că e ars canalul sau un tranzistor de acolo, voi ce parere aveţi? În caz că am dreptate, se poate repara? sau schimba ceva?... Aştept răspunsurile voastre, Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu ai de ce. Pai si ai rezolvat? E adevarat, uneori si potentiometrele fac figuri, ca sunt proaste!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Posibil da, depinde ce e prajit! Pune alta boxa pe canalul ala si vezi daca merge!

| Stefan_Herlea_1995 explică (pentru K0sti):

Am specificat, am facut chestia asta si nu merge, insa era o problema din panoul de control. din potentiometru, nu se transmite semnal pe acel canal la iesire happy, Multumesc oricum!

| K0sti a răspuns (pentru Stefan_Herlea_1995):

Nu ai de ce. Pai si ai rezolvat? E adevarat, uneori si potentiometrele fac figuri, ca sunt proaste!