| lastride a întrebat:

Am internet de la rds - fibra optica. Viteza de download este foarte buna (pana la 6 mb) DAR uploadul daca depaseste 80 kb/s. Ce as putea face? Este de la mine din pc ...placa de retea slaba sau? nu ma pricep.
Ps: Am prieteni cu acelasi net si au upload de 2-3 mb

2 răspunsuri:
| s3by98 a răspuns:

Net prin fibra optica sa aiba 6 mb download si 80 kb upload? Eu am net de la Next-Gen si in contract e trecuta viteza de 50 mb/s download si cam la 40mb/s mi-a aratat testul de pe http://www.speedtest.net/ si 21 mb/s upload. Deci prin fibra optica nu prea ai cum sa ai viteza asa mica. Am si eu prieteni cu net de la rds si le merge super.

| alred a răspuns (pentru s3by98):

Azi mi-au pus fibra optica rds ( ian, 2013) si am descarcat, un film 16, 4m/pe sec asta a fost maxim,, dar constant 12-15 pe sec., asta doar printr-un 1 calc,, sa vad cum o fii prin router, ( cat mai scade, am vreo 3 calc) vb serios. Dar de pe un anumit site.