| Saiko10 a întrebat:

Am luat de curand o cartela telekom si este prima data cand am bagat aceasta cartela in telefon si imi cere codul pin si eu am pierdut foaia pe care era scris codul pin.Stiti cumva cum sa deblochez sim-ul fara codul pin?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără pin si fără puk nu rezolvi nimic (nici cartela nici suportul ei cu coduri)

| flixbuster a răspuns:

Folosind codul PUK. Acesta este scris pe plasticul in care era prinsa cartela cand ai cumparat-o (arata ca un card bancar ca dimensiune).

| Saiko10 explică (pentru flixbuster):

Pai pe acela l-am pierdut =D

Răspuns utilizator avertizat