| Marianz a întrebat:

Salut am luat de curand un router Tenda W308R si nu reusesc sa il fac sa se conecteze la reteaua celor de la RDS... Cablul este bagat, setat pe PPoE, userul si parola bagate corect si problema este ca imi ramane la starea de connecting... si nu se conecteaza niciodata. Aveti vreo idee? mai auzisem ca cele de la tenda nu merg pe RDS. Daca ma puteti ajuta as fii recunoscator

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă are intrare WAN ar trebui să fie compatibil cu RDS-ul.Verifică dacă ai pus user-ul si parola cum trebuie. Dacă da restart la rooter și ar trebui să se conecteze, cu mențiunea să fie setat pe conect on deamed, nu permanently, și verifică dacă ai aresa colnată identică cu cea de MAC.Succes

| mczacky a răspuns:

Sall ai mai rezolvat ceva cu el?

| xgamerz a răspuns:

(...si problema este ca...) CLONEAZA MAC-ul! happy
Anunta-ma daca ai rezolvat ceva...