| DoNotDisturbDND a întrebat:

Salut am mai pus intrebare asta dar am mare nevoie de
placa audio : Audio device on high defintion audio bus : cand intru in my computer, click dreapta, propretati, hardware, device manager, la other device imi lipseste Audio device on high definition audio bus.Am cautat-o pe net o gramada si nimic. de unde o iau si cum o instalez, va rog mult spuneti-mi va dau funda din cea mai mare placere, ajutati un biet om, multumesc!

6 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

Laptop? ce model?

| DoNotDisturbDND explică (pentru MihaiTT):

E calculator cu windos XP

| blk23 a răspuns:

Din start dai run/search si scrie dxdiag, acolo iti apar toate detaliile despre calculator, daca la audio nu scrie nimic inseamna ca nu ai instalat driver pentru sunet.

| EaSports a răspuns:

Zvuc este? daca nu-i atunci introdu discul original de la calculator in CD Rom si apasa обновить.

| mihaigrecu345 a răspuns:

Te duci inapoi la device manager si dai click dreapta -> propierties pe placa ta de sunet, te duci la Details si noteaza ce scrie la Ven: XXXX ID: XXXX, api intri pe site-ul asta http://www.pcidatabase.com/
le bagi pe amandoua si dai search, e bine ca apoi sa te duci pe site-ul oficial al vendorului pentru a descara driverele. Mult succes!

| DoNotDisturbDND explică:

O sa vad ce pot face, mai pe seara ao sa vad daca merge ceva... oticum Cd - urile nu le amsad