| stalinyo a întrebat:

Salut am mare nevoie de ajutor crying
am lasat din greseala calculatorul aprins si acum cand il pornesc nu mi se vede nimic pe ecran ce s-a intamplat cum il pot repara si cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

S-a ars placa video, te duce de la 200 de lei in sus placa video, cam atat ar fi cauza

Sau vezi ca poate cablul acela dintre placa video si monitor sa nu se fii deplasata de acolo, sau sa nu fie ciupit la firele lui...

Acesta te duce cam 25-30 lei, dar nu cred ca este cablul de vina, dar uita-te, ar fi bine sa fie cablul de vina, ca te duce de 10 ori mai putin decat placa video, insa cred ca placa video este de vina, ti-am spus doar sa te uiti la cablul acela, nu stii poate s-o fii arsa decat el.

BAFTA!

1 răspuns:
| georgeta27 a răspuns:

Pote s-a intamplat ceva cu placa video