| crystyanmares a întrebat:

Salut
am montat pe placa mea de baza care are 4 sloturi de ram ddr2; 2 memorii de firma diferita dar cu aceeasi frecventa 667 mhz si alte 2 memorii de firma diferita cu frecventa de 800 mhz. ca si efect ce se poate intampla, ca de recunoscut mi le recunoaste pe toate si merge binisor nu face nazuri. astept un sfat.multumesc.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- In principiu nu se intampla nimic, dar
ca sa fii mai sigur ar trebui sa faci un test cu "memtest":
http://www.memtest.org/#downiso
- e un program foarte bun de testat memoriile.
-il descarci, dezarhivezi si faci un CD cu el. Imaginea e deja bootabila.
-Chiar daca strici un CD, se merita.
-Il bagi, restart si va boota de pe CD, incepand sa testeze memoriile.
(descarci varianta asta
"Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)"

| crystyanmares explică (pentru horia2012):

Multumesc mult de tot

| SuicideSilence a răspuns:

Daca frecventele sunt la fel, nu conteaza producatorul. functioneaza fara nici un fel de probleme

| crystyanmares explică (pentru SuicideSilence):

Multumesc mult de tot

| horia2012 a răspuns (pentru crystyanmares):

Cu placere.