| tomoiagaioan a întrebat:

Am net de la rcs rds si imi merge greu.am viteza de download 18, 45 si de upload 16, 20,cateodata chiar mai mica, dar niciodata mai mare...latacy am 25-28, nici macar cs nu pot juca,merge sacadat.
Ce viteza ar trebui sa am in mod normal si ce ar trebui sa fac, windowsu mi l-am instalat recent si netu tot greu mere!
FUNDA!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce calculator ai? Folosesti un router? Pentru ca sunt foarte mici acele viteze, si ping-ul este de 4 ori mai mare decat de obicei, pe putin...

| tomoiagaioan explică (pentru sltlp):

Am router cu cablu, dar vreau sa-mi iau wirles

| sltlp a răspuns (pentru tomoiagaioan):

Ce router ai? Ai incercat si fara router sa vezi daca face tot asa?

| antimulte a răspuns:

Viteza aia de download in ce o masori? KB? Daca e MB ai o viteza prea buna...
Oricum, pentru problema ta, daca pana acum iti mergea bine, cred ca defectiunea o ai la placa de retea sau la cablu de net.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca, totusi, ai o problema cu calculatorul.
Cei de la Rcs-Rds au cel mai ca lumea net! Deci...verifica-ti calculatorul, nu net-ul.

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

Daca ai Wnidows 7 pe pc mai vechi trebuie sa-ti iei ram sau router