| MihaelaI23 a întrebat:

Salut! Am nevoie de ajutor.
Acum trei săptămâni cineva mi-a spart contul de google, mi-a schimbat parola contului si nr. de tel., insa am teusit sa il recuperez la timp cu o alta adresa da yahoo ce o aveam ca adresa de recuperare, apoi mi-am activat verificare prin sms si nu s-a mai intamplat nimic. De atunci verific mereu conturile conectate intrucat m-am trezit cu un mail de la Youtube ca mi l-au inchis pentru nu stiu ce, eu nu am facut nimic pe cont nu am incarcat video-uri, doar vizionat desene de copil si multe reclame.
Si asa am ramas fara cont de Youtube la contul de google.

Am verificat contul si am descoperit in google ads o reclama la vinuri, de care habar nu aveam, am eliminat tot, am inchis si contul google adsense si tot, acum ca am tot umblat pe ele am aflat ca era o metoda de a face bani care probabil cand am recuperat contul am activat funcția adsense fara sa știu, am crezut ca e ceva de la google, acum totul este sters, parola am schimbat-o la cont recent si este totul securizat.
Insa am problema cu Youtube care nu stiu cum sa ii dau de cap, le-am tot trimis mailuri si imi răspund mereu ca mi-au raspuns deja... daca nu era conectat cu mail-ul era bine, dar nu pot vedea si face nimic ma restricționează sa vad filmulețe.

Stie cineva cum pot sa-mi recuperez contul Youtube?
Daca nu in intregime, macar sa imi fac altul cu aceeasi adresa de gmail.

Ajutor urgent!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din ce stiu eu contul Youtube este asociat doar cu google, deci cred ca trebuie sa iti faci o alta adresa si cu aceea iti creezi un nou cont Youtube. Oricum este normal sa ai 2 adrese de email: una serioasa pentru scoala si chestii importante, cu numele tau intreg, preferabil, iar alta sa fie pentru conturi diverse, jocuri, cumparaturi pe net si alte cele.