| roby2401 a întrebat:

Am nevoie de un audiofil sa ma ajute happy. Vreau sa scot sunetul de pe un smart tv Samsung (care din cate vad are doar iesire toslink) pe un sistem 5.1 GENIUS SW-HF5.1 4600, 5.1, 125W( care are intrare pe jack). Ce convertor as putea folosi in acest caz? Precizez ca as vrea sa scot sunetul de pe yt care din cate stiu e doar stereo si nu stiu daca merge cu orice convertor pe acest sistem, pe Netflix si filme de pe hdd. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Deci raspunsul e NU. Nu iti bate capul cu sunet din YT pe 5.1 extern, teveul suna acceptabil in conditiile date. Daca vrei neaparat sa iti faci batai de cap, ai nevoie de un convertor cam in genul asta - https://www.emag.ro/......D50ZFFBBM/

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Audiofil + sistem 5.1 Genius. Ha, ha. Si ca bonus, sunet de pe YT. Mai bine lasa-l pe TV sunetul, sincer...

| roby2401 explică (pentru GabiDumitrescu):

N am zis ca sunt audiofil...
Caut pe cineva care se pricepe ca nu ma pricep si sistemul e intr-adevar ieftin dar se aude decent

| roby2401 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am zis ca sunt audiofil...
Caut o persoana aufiofila care ar trebui sa stie sa ma ajute...

| roby2401 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok mersi la ceva de genul ma gandeam si eu dar nu eram sigur.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru roby2401):

Daca vrei sa faci o treaba, vinde spanacul ala 5.1 si pune un amplituner + doua boxe cinstite si cu asta-basta. Nu are rost sa dai bani pe amplificator nou, cu maxim 3-400 RON gasesti ceva de prin anii 90 care sterge pe jos cu mizeriile astea noi. La boxe poti sa iei doua incinte noi, ca nu e un capat de tara sa iti permiti ceva acceptabil. https://www.avstore.ro/boxe/wharfedale-diamond-11-0/