| demi98 a întrebat:

Salut! Am nevoie sa desenez ceva si nu prea am talent asa ca a copia desenul respectiv este cel mai ok lucru pe care il pot face.
Am nevoie sa folosesc telefonul, pentru ca trebuie sa il fac pe o pagina de notebook. Dar daca incerc direct, se mai misca imaginea atunci cand pun pixul sau cumva simte degetul, telefonul. Am iPhone.
Asa ca stie cineva o aplicatie care sa ma lase sa tin pe ecran fixa o poza ceva si sa se deblocheze cu un anume lucru gen double tap sau ceva de genul?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu ești talentată, printează imaginea și o poți copia mai ușor, la geam
https://itholo.ru/......C4%83.html

| al0o0o0 a răspuns:

Nu prea am auzit de asa ceva, dar ai putea sa incerci cu o imagine printata sau pe laptop de exemplu.

| Ionut123987 a răspuns:

Și eu făceam ceva de genul, dar nu reușeam. Pe laptop e cel mai bine, dacă nu are touch-screen.
Și sa ști ca la desen 1% e talent înnăscut, iar Restul este munca și exercițiu. Sunt la liceul de arte și asta a fost prima,, lecție '' învățată la prima ora de atelier. Dacă ai răbdare încearcă pana o să-ți iasă. Dacă nu iese uită-te la desen și vezi ce nu a ieșit bine. Dacă nu îți dai seama din prima, încearcă sa privești foaia de la diferite distanțe.
Eu doar cu acest sfat te pot ajuta. Spor la desenat!

| demi98 explică (pentru Ionut123987):

Stiu ca e ok cu monitor si asa dar problema e ca folosesc un caiet cu hartie subtire, pentru cadou de valentines, si nu pot sa il pun pe monitor..ma gandesc ca sigur s-a gandit cineva pe planeta asta sa faca o aplicatie care sa blocheze o poza pe ecran

| daniellupu23333 a răspuns:

Cati cai are telefonul?