| mayweather01 a întrebat:

am niste boxe Altec Lansing cu un subwoofer de bass, problema este ca una dintre boxe nu merge tot tipul la fel de tare ca cealalta, adica se aude mai incet daca misc de ea merge la fel ca cealalta, dar iar se face la loc. !

1 răspuns:
| Timberged a răspuns:

Ai un contact imperfect fie la una din mufe, fie un fir intrerupt pe cablu.

Cauta sa misti anumite parti si sa le tii nemiscate pe celelalte, ca sa te prinzi exact unde e intreruprerea.

Apoi, poti chema pe cineva care are indeminare la chestii din astea sa te ajute sa repari defectul. De exemplu, daca un cablu e intrerupt si stii unde, se dezizoleaza locul sau se taie cu totul (eu de obicei tai) si se elimina din cablu portiunea cu intreruperea. Se izolaza la loc firele cu, izolir band sau scotch si cam asta e. Daca e mufa cu problema, problema poate fi la mufa mama sau la mufa tata. Mufa tata se inlocuieste mai usor, fiind pe fir. Mufa mama, necesita demontarea aparatului din care face parte, daca nu e si ea pe fir.