| CipiXz a întrebat:

Salut, am o casca bluetooth Smart Talk Mercury, a mers o vreme, dupa ce sa consumat bateria am bagat-o la incarcat, am tinut-o mai mult de 5-6 ore, dupa ce am scos-o am tinut apasat pe buton si sa aprins o data becul rosu si dupa aceea am mai incercat o data dar nu s-a mai aprins nimic. Am mai tinut-o la incarcat vreo 8 ore, am mai incercat si tot la fel, nu stiu ce are, o incarc la PC, dar de fiecare data se aprinde becul rosu si dupa aia nu se mai intampla nimic sad. Va rog care stie cum as putea rezolva problema sa imi raspunda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Salut,

Incearca sa urmezi pasii astia:
1) porneste Bluetooth-ul din telefon si seteaza-l sa poata sa fie descoperit de catre alte device-uri;
2) tine butonul de apelare de la casca apasat (dupa ce casca a stat la incarcat ~2 ore prin USB),
3) ar trebui sa licare albastru de trei ori, apoi se stinge si dupa o secunda se face albastru constant. In tot timpul asta nu trebuie sa iei degetul de pe tasta de apel, decat dupa ce s-a facut albastru constant.

Daca nu merge nici asa, inseamna ca e defect, caz in care eu as apela in locul tau la cei de la Talk Smart, mai jos:

http://www.talksmart.ro/......rcury.html

Succes, sper sa te descurci! :)

| Gsix a răspuns (pentru Yugeen):

Am si eu o casca din aceea dar nu mi-i detecteaza telefonul...

| Herman_George_1994 a răspuns (pentru Gsix):

Ca sa mearga castile cu bluetooth si sa le detecteze mai intai dai drumu la bluetooth la telefon pe urma la casti tinand apasat pana licare albastru si rosu in acelasi timp si pe urma daca iti apare vreo parola in telefon scrie 0000 la pin si gata merge big grin

3 răspunsuri:
| dlcipri a răspuns:

Am si eu la fel si am patit ca cipixz