| Robert133 a întrebat:

Am o imprimanta Canon MX495 la care îmi apare codul de eroare 1403 (Verificați cerneala). Am cumpărat astăzi un cartuș (original) dar mesajul persistă. Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Este o problema de comunicare intre controlerul de la capul de printare si imprimanta sau cartuse. Scoate cartusele si uita-te inauntru, o sa vezi niste pini, daca sunt plini de cerneala trebuie curatati cu spirt si o laveta fina. Daca pinii sunt curati, atunci imprimanta ta trebuie dusa la un service.

| Robert133 explică (pentru viavo):

Am înțeles. Probleme cu imprimanta am avut de când am achiziționat-o (acum 6 luni de la Altex) dar nu am dar prea multă importanță. Îți mulțumesc!

| viavo a răspuns (pentru Robert133):

Nu ai pentru ce. Din pacate, cam toate imprimantele mai noi sunt facute la gramada fara un control de calitate adecvat si sunt fabricate din materiale de proasta calitate care nu garanteaza stabilitatea lor.

| Robert133 explică (pentru Robert133):

Dat*