| Robert133 a întrebat:

Am o imprimantă Canon MX495 la care îmi apare codul de eroare 1403 (Verificați cerneala). Am cumpără cartuș nou (original) dar mesajul persistă.

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Ai pus bine cartușele?

Pe imprimantă NU se aprind becurile roșii? Ele pâlpâie întruna. Lângă ai un buton, dai pe el să se reseteze și se sting becurile roșii. Apoi merge.
Dar pe desktop îți arată că trebuie să apeși pe un buton de pe imprimantă. Arată?

| Robert133 explică (pentru ancaval):

Îți mulțumesc mult pentru raspuns! Dacă dorești îți voi trimite un videoclip pe email cu starea imprimantei. Pe desktop apare mesajul " A survenit o eroare "

| ancaval a răspuns (pentru Robert133):

Și nici acum nu merge imprimanta?
Eroarea aia e o nimic toată. Dă-i x. Și încearcă să scoți ceva.

| Robert133 explică (pentru ancaval):

Nu merge...

| ancaval a răspuns (pentru Robert133):

Undeva greșești tu. Nu are cum să nu meargă.

| Robert133 explică (pentru ancaval):

Permite-mi să-ți trimit un videoclip pe email!