| AdyAdrian3161 a întrebat:

Salut, am o întrebare, când sting pc-ul ventilatorul de la sursa se invarte pentru 1 2 minute dar toate componentele pc-ului sunt oprite, se stinge monitorul, tastatura, efectiv totul e oprit dar dacă opresc sursa nu se mai invarte decât 10 secunde.
Sursa e High power de 750w model HP-750-G14C.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Las-o așa că - la fel ca la cealaltă intrebare - aparatul face bine ce face

| Goete a răspuns:

Asta nu e o intrebare.
E o afirmatie.
Cand opresti sursa poti crea erori in sistem, tai curentul si software-ul nu incheie procesele.
Cand "stingi" pc-ul se inchid toate procesele, se pot face actualizari si chiar daca aparent se "stinge" mai lucreaza putin pentru a finaliza si inchide totul. Asta e modalitatea corecta de a "stinge" PC-ul

| readytofly a răspuns:

Asigura-te ca ai fastboot oprit din bios. Daca nu e de la asta, asigura-te din power options ca butonul de stop face shutdown nu sleep/hibernate