| horia777 a întrebat:

Am o intrebare:
Cum afecteaza Jailbreak-ul contul de App Store?
Am in contul de App Store cardul de credit. Ce garantie am ca daca fac Jailbreak nu imi vor fi furati banii?
Si sa zicem ca daca nu ar afecta contul de App Store, ce altceva ar mai putea afecta? Poate afecta reteaua celulara sau internetul 3G? Pe iPad am avut Jailbreak si de la o vreme nu imi mai mergea 3G-ul.
Va rog raspundeti-mi cat ma repede deoarece chiar mi-ar placea sa am cateva tweak-uri pe iPhonehappy

Răspuns Câştigător
| gocops a răspuns:

Desi jailbreak cam inseamna piraterie, pot raspunde ca aceasta operatiune nu afecteaza cu nimic contul app store si alte functii ale telefonului, singurul dezavantaj este faptul ce "mananca" mult mai mult din baterie

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Man Apple nu sint hoti la drumul mare.Si apoi nu are a face Apple sotre ca tu faci jailbreack la telefon.Ii doare pe ei la palarie ce faci tu cu telefonul.Ei odata ce au vindut telefonul siau luat banu si tu faci ce vrei cu acel telefon. Apple store este o alta chestie de unde ei mai cistiga si alti bani si nu pune ei bete in roate nimanui. Poti sa ai jailbreack, sau decodare cu ce vrei tu la acel iphone ca poti cumpara sau lua gratis ce au de la ei de la Apple store. Apple si in general firmele din america sint firme serioase si nu pot fura bani din contul nimanui, asa ca stai linistit. Apple are atitia bani cit nu are nici o companie din lumea asta.Are mai multi bani cash decit chiar statele unite luat ca stat. Vorbim aici de bani gheata nu valori sau ca stiu si eu produse.Deci Apple este cea mai tare firma din lumea asta la ora actuala.Asa ca nu-s ei curiosi de cardul tau si cum am zis nu pot sa fure sau sa ia bani de undeva daca nu vind ceva acelui card.Nu gindi ca un roman atunci cind cumperi de la un american.Ai incredere ca ei doar asa cumpara mai toti.Ei rar folosesc cash.Asa este sistemul si este protejat nimeni nu te inseala nimeni nu te fura.Acum accidente se mai intimpla dar banii daca cumva careva iti ia ti se dau imediat inapoi cu scuzele de rigoare bla bla.Man aia e america, Romania mai trebuie sa treaca o mie de ani sa ajunga la nivelul ala daca vor ajunge vreodata.