| HardCore7750 a întrebat:

Salut, am o intrebare, cum sa imi racesc PC-ul mai bine? adica sa fac un cooler, un sistem de racire lichid, orice truc/tehnica de racit, un link sau explicatie cat mai bine pusa, cel mai bun cooler primeste FUMDA, PS. nu vreau cometarii de gen sa cumpar un cooler, sau sa schimb cooleru sau pasta termoconductoare.

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Un sistem de racire lichid e foarte complicat si scump... 1.000 lei pe putin, si nu merge cu apa ci cu un lichid special, in plus iti trebuie o carcasa mare sa incapa sistemul de racire lichid acolo

| mostvaluable a răspuns:

Salut MyExpert, pentru a-ti raci in mod eficient calculatorul, mai ales pe timp de vara, iti recomand sa-ti cumperi o carcasa cu un design ce permite o ventilatie mult mai buna. O ventilatie mai buna se realizeaza atunci cand exista cat mai mult spatiu intre componente, astfel incat dispersia caldurii va fi mult mai mare.
Personal, iti recomand Antec Three Hundred, chiar daca e putin costisitoare, isi face banii.

| Robert_Krestel_1990 a răspuns:

Pentru procesor- http://www.emag.ro/......EW82TBBBM/

Pentru unitate - http://www.emag.ro/ventilatoare_/c

Dar sa ai grije sa iti incapa in unitatea ta...vezi si u dupa marimi etc, sper ca te-am putut ajuta cat de putin.bafta!