| GEORGEL2012 a întrebat:

Salut..am o intrebare:daca eu am un modem Huawei mt882 de la romtelecom...pot conecta un laptop si un pc la el? precizez ca are intrare si pentru ethernet si pentru usb modemul, oare daca bag usb-ul in pc si ethernetul in laptop functioneaza?
nu ma sfatuiti sa-mi cumpar router...

Răspuns Câştigător
| Lynnfield a răspuns:

Da, eu am facut aşa şi a mers!
Doar că eu am bagat mufa de internet în pc şi USB în laptop, pe laptop am windows 7 driverul s-a instalat automat, daca ai XP cred că trebuie să instalezi tu driverul!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista router cu intrare usb sa poti conecta modemul uitate pe eMAG

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Poate gresesc, insa eu stiam ca modemul de la Romtelecom are si wireless...cunosc 3 persoane care au asa ceva; ca sa te conectezi, era suficient sa bagi codul acela de pe spatele modemului.
P.S.: un router costa de la 50-60 lei(nu e o avere)!