| Alecsandriii a întrebat:

Salut, am o intrebare... e internet este mai bun? De la UPC sau Telekom?
Eu stau la tara si la mine nu vor sa bage Digi (RCS-RDS) doar TeleKom si UPC prin fibra optica.
Care este mai bun? si ce pachet merita? vreau cat mai multa viteza posibila.
La asta pe care il am acum am 6 MB/s... dintre care 4 MB/s se impart si imi descarca cu 500KB/s... e jalnic

Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

Eu recomand UPC, folosesc digi, dar la mine merge foarte bine. Am avut înainte telekom si am folosit cam 3-4 ani, dar după am renuntat pentru că internetul era foarte slab (200-300 kb/s si rareori întâlneam 500 kb/s), iar câteodată nici nu mergea (pur si simplu nu mergea internetul) si acest lucru se intampla destul de des (odată în 2-3 luni) si de multe ori spuneau că vin să rezolve, dar de multe ori nu veneau. Despre ce pachet nu stiu pentru ca nu folosesc UPC, dar am auzit lucruri foarte bune despre companie. Sper ca te-am ajutat, funda?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vin cu fibra optica PANA LA TINE IN CASA, atunci oricare este bun.
Alege-ti un pachet de cel putin 300Mb/sec. Cu un router wi-fi bun iti va satisface nevoile mult mai bine decat cel de acum.
Vezi, care sunt ofertele la cele doua firme si alege in cunostinta de cauza.

| darrio2007 a răspuns:

Iti recomand UPC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că UPC și pachetul ți-l alegi din oferta lor.