| Cerbul47 a întrebat:

Salut, am o intrebare, urmează să înlocuiesc procesorul actual cu un i5 9400f si nu stiu cu ce placa sa il potrivesc(având în prezent gtx 1060 6gb) cu gtx 1070 8gb sau rtx 2060 6 gb (rtx am gasit mai ieftin decat gtx) încât să nu se creeze bottleneck?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu o sa faca bottleneck la nici una din placile alea. Cred ca duce linistit si un 1080 TI pe rezolutii sub 4K.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mergi pe 2060, nu o sa ai bottleneck.

| uchihasasuke09 a răspuns:

Uita-te pe site-ul acesta: https://pc-builds.com/calculator/