| Tutuianu_Razvan_1999 a întrebat:

Salut am o intrebare
vreau sa cumpar asta http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/update-bios/ dar nu stiu cum voi face ca sa ajunga placa mea de baza la ei
adica daca pun adauga in cos placa mea de baza cum va ajunge la ei?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ideea e ca serviciul e valabil doar daca cumperi placa de baza de la pcgarage. Presupunem ca vrei sa cumperi o placa de baza de la ei. O adaugi in cos, si adaugi si acel serviciu. Dai comanda. De restul se ocupa ei.

| Tutuianu_Razvan_1999 explică (pentru sltlp):

Pai eu am cumparat-o dar abia acuma am realizat ca ii trebuie update sa mearga cu procesorul meu care am cumparat tot atunci

| DeyCj a răspuns:

Cel mai bine este să iei legătura cu un reprezentat vânzări de la partea de srrvice Pc de la PC garage, asta dacă tot vrei servicii de service calculatoare de la ei, servicii ce le găsești în orice service Pc din orașul tău, plus că vei face economie de timp, beneficiezi de aceeași garanție(max un an) și plus ca mai ai avantajul ca în caz că update-ul eșuează, deși în testele de service cică totul e funcțional, poți merge să remedieze problema mult mai rapid, decât să plătești curierat(de la 25 de lei în sus) plus taxa de service.Succes

| Tutuianu_Razvan_1999 explică (pentru DeyCj):

Am fost la un service din oras si ce au zis : ca nu au mai vazut in viata lor asa problema etc. panarame

| DeyCj a răspuns (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

Îi bun.Îi clar că ai avut de-aface cu amatori mai pe spate ca meșterul de aici(jipa95).Dacă ești din Cluj te pot ajuta eu.