| Neoq a întrebat:

Salut, nu prea le am in creearea unui pc, dar am incercat cu ajutorul altora si vreau sa stiu daca aceasta configuratie este buna si daca piesele sunt compatibilie eu stiu... http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1120872/
P.S. : am dat la placa de baza sa mi se faca un update la BIOS

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Foarte frumos sistemul, pacat ca ai sa il asamblezi cu ciocanul.

| Neoq explică (pentru sltlp):

Ce vrei sa spui cu asta?

| sltlp a răspuns (pentru Neoq):

Ca nu sunt compatibile.

| Neoq explică (pentru sltlp):

Pai si poti sa imi faci un wishlist cu un procesor bun placa video buna si 8gb ram? Sa ajung undeva pe la 2500lei MAXIM 2700lei.

| sltlp a răspuns (pentru Neoq):

Ti-am mai facut unul tot azi.
2. Sa pui amd nu e prea inspirat. Amd-ul cere sursa "barosana" si placa de baza care sa nu fie anemica, cu vrm minim in 5 faze. Asta trece de 2700 mai pe romaneste daca vrei fx8320.

| Neoq explică (pentru sltlp):

Mda pai si are ceva daca pun carcasa asta? http://www.pcgarage.ro/carcase/deepcool/tesseract-bf-black/
Asta are ventilator inclus si de aia zic.

| sltlp a răspuns (pentru Neoq):

Nu are nimic. Carcasa o poti schimba.

| Neoq explică (pentru sltlp):

Ok multumesc mult.

| bortanradu a răspuns:

Ia-ti sursa Corsair. Ce ai tu nu e super calitativ.

| Neoq explică (pentru bortanradu):

Poti sa imi dai un link?