| Arturel a întrebat:

Am o mare problema, am galaxy s2, am incercat sa fac flash prin odin, de la jelly bean la ICS, si cand se restarteaza imi zice Samsung galaxy s2 si si un S care lumineaza, gen se incarca, l-am lasat peste noapte crezand ca o sa se schimbe ceva, dar tot asa a ramas. I-am dat restart si tot la partea aia se blocheaza. Daca dau volume down + power button imi intra in download mode. Ce pot sa fac sa-mi repar telefonul, sa aiba macar orice soft dar sa mearga?

5 răspunsuri:
| PiNNoTheGamer a răspuns:

Fa-i resoftare cu downgrade la soft-ul original sau foloseste Samsung Kies care iti resofteaza el telefonul daca ii dai.

| Arturel explică (pentru PiNNoTheGamer):

Cum? am zis ca nuy porneste telefonul

| IsenHel a răspuns (pentru Arturel):

Cu Samsung Kies, un cablu de date, si un pc, Mai arturel laughing

| Arturel explică (pentru IsenHel):

Nu se poate conecta la kies, imi zice connecting (la calculator), si peste 3 min de asteptare imi zice failed to connect

| IsenHel a răspuns (pentru Arturel):

Ai putea sa il "hakeresti" cu un linux, sa faci un mont si sa stergi tot, ca sigur ai instalat un kernel peste altul. Dar nu ma pune sa iti explic cum sa o faci daca habar nu ai nimic despre Linux, ca nu are sens happy Du-te sa ti-l depaneze careva happy