| emilian2002 a întrebat:

am incercat sa instalez cwm recovery pe un telefon Samsung galaxy grand 2 sm-g7105 folosind aplicatia flashify si acum telefonul meu a ramas in downloading/odin mode. am vazut pe yt ca trebuie sa apas vol down+home+power ca sa ies dar continua sa booteze in download mode... ce pot face? pot macar sa ii dau factory reset cu Samsung kies sau ceva de genul?

1 răspuns:
| costinvlad a răspuns:

Scoate bateria si apasa doar power. Daca nu merge descarci odin soft pe pc si firmware pentru telefon tau. O sa iti fie usor daca te uiti si pe YT. Reflashuiesti stock firmare. Se poate sa fie gol telefonul dupa flash stock ca si cum ai da reset factory dar poti pierde imei sim si se face ala tot la fel de usor.