| wolfman22 a întrebat:

Am o mare problema, am primit cadou un laptop Lenovo z50-70 cu i7 si cu placa video nVIDIA gforce 840 de 4gb
Am instalat pe el windows 8. 1original cumparat odata cu el,am instalat toate Drivere-le, problema apare atunci cand vreau sa intru in jocuri..am luat cs 1.6 un joc vechi..incearca sa il deschide si nu poate. Nu apare eroare ..nimic pur si simplu..se invarte iconita si atat dupa dispare! Ce are? Ce trebuie sa fac?
Dau funda! Si multumesc!

Răspuns Câştigător
| notefree a răspuns:

Jocul e devina depinde de pe site l-ai luat
Ti-as recomanda sa nu joci jocuri asa vechi incearca cs go sau nu stiu gta 5 latopul poate nu-i slab.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sistem ai?

| wolfman22 explică (pentru RAY):

Am i7 16 gb ram ..si placa de 4g
Windows 8.1

| gelu1970 a răspuns:

Sunt probleme de incompatibilitate. so ce ai instalat e o castana. imi pare rau ca trebuie sa iti spun asta deoarece l-ai cumparat.

| wolfman22 explică (pentru gelu1970):

Ce castana? ca nu am dat bani pe joc

| gelu1970 a răspuns (pentru wolfman22):

Castana e 8.1

| wolfman22 explică (pentru gelu1970):

Frate e facut ca la carte ..mai e si original.din magazin

| gelu1970 a răspuns (pentru wolfman22):

Wolf nu pun in discutie faptul ca e original. e un lucru bun ca ai cumparat o licenta. ceea ce nu ma convinge e faptul ca nu au reusit sa rezolve problemele de compatibilitate de exemplu, si au si scos deja windows 10. ca e facut ca la carte...asta e parerea ta.
sa il folosesti sanatos.

| wolfman22 explică (pentru gelu1970):

10 nu a fost scos pe piata..inca

| gelu1970 a răspuns (pentru wolfman22):

Cata ignoranta. De ceva timp Microsoft il ofera celor interesati ca sa il probeze. Asa pana luna viitoare cand vor sa il scoata in vanzare, pe spinarea utilizatorilor spera sa il cizeleze mai bine decat au facut cu 8 si 8.1. Am mai scris cuiva si iti scriu si tie: ultimii inteligenti ce au scos un so stabil si eficient au fost cei ce au lucrat la 7. Iti doresc sa te bucuri de ceea ce ai cumparat si sa probezi inclusiv 10

| notefree a răspuns:

Omule la asa laptop sa joci cs 1, 6 pe asa ceva crysis 3 fara probleme si tu vrei cs 1, 6

| wolfman22 explică (pentru notefree):

Vreau sa joc cu verisoara mea..care ea joaca 1.6

| notefree a răspuns:

Daca vrei sa te joci cu verisoara ta incearca team fotrres 2 e gratis pe steam si e amuzant.

| notefree a răspuns:

Nu mai pirata jocuri simplu

| wolfman22 explică (pentru notefree):

Da frate..si dau 60 de dolari pe gtav
laughing))

| notefree a răspuns:

Nu chiar asa zic de jocu ca in esenta sunt multiplayer gen cs

| wolfman22 explică (pentru notefree):

Am reusit pana la urma am luat unul special pentru windows 8.1

| DjMagic007 a răspuns:

Este de la windows8-8,1 aceeasi problema o am... Incearca un restart daca nici atunci nu merge atunci mergi in folderul unde e instalat jocul respectiv dai clic dreapta, dupa PROPERTIES, dupa cauti COMPATIBILITY si acolo selectezi windows 8 sau daca este 8.1 atunci acela

| wolfman22 explică (pentru DjMagic007):

Tot nu merge.sad

| DjMagic007 a răspuns (pentru wolfman22):

Mie sincer pana acum mi-a functionat... cauta alt cs. De exemplu GoiceaSoft
Sau cs go