| ForeignO a întrebat:

Salut.

Am o mare problema. Am un aparat de fotografiat de vreo 3luni (Canon A3000 IS) si l-am scapat acum 2 zile pe jos. ( odata de pe masa a fost trantit. Odata aruncat de catelul meu). Problema este ca nu mai face poze cu blitz. De fiecare data cand vreau sa fac poza cu blitz imi spune "incarca blitzul" si semnul unde arata ca este blitzul activat se stinge-se aprinde. Si am mai observat ca nu se mai aprinde beculetul acela portocaliu ( la mine e portocaliu) care se aprindea inainte sa faci poza...

Ce credeti ca s-a intamplat? Mai poate fi reparat?straight face

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

A sarit filamentul de la becul blitz! iti trebuie alt bec! De aceea iti spune aparatul sa incarci blitzul! Filamentul fiind intrerup si contactul este intrerupt si! Se repara!

| LecSiee a răspuns:

Nu exista nimic ce nu poate fi reparat la un service.winking daca nici atunci nu merge, nu ai ce sa ii mai faci. uite. daca nu incerci nu castigi nimicwinking

| Iris_9206 a răspuns:

Nu