| DaniCris11 a întrebat:

Salut, am un Sony Xperia Z de aproape un an. Anul trecut in august, i-am facut ultimul update la soft cred. De atunci am probleme cu camera principala. Prima problema, mi-au aparut cateva puncte negre pe ecran, iar la fiecare poza se vad foarte urat. Dar nu prea am treaba vu asta. A doua problema, care e cea mai enervanta. Cand vreau sa fac o poza cu blitz, undeva mai intunecat, se aprinde blitzul, iar cand se capturează imaginea blitzul se stinge. Mi-am luat diferite aplicatii si tot la fel face. Daca vreau poza luminoasa trebuie sa tin lanterna aprinsa. Altfel nu se poate. Ma puteti ajuta? Ce pot face?

PS: Un prieten are acelasi telefon, si la el cand a facut update, i-a aparut o pata mare in mijloc care iese in fiecare poza.

Răspuns Câştigător
| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Dai un factory restore si updateazal din nou am si eu xperia z si am avut o problema asemanatoare