| Vladutz_Vlad_1996 a întrebat:

Salut.Am o masina mai veche (din 2001) iar radioul acesteia e cu casete ci nu cu cd-uri.As vrea sa imi cumpar o caseta pentru a putea asculta muzica mea preferata dar nu stiu ce trebuie sa cumpa.Imi puteti spune ce trebuie sa cumpar si daca mi-ati da un site de unde pot achizitiona acele casete ar fi perfect

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu stiu de unde sa iti recomand sa iti casete, dar in mod sigur poti schimba radioul cu unul care acepta cd uri sau usb

| untu a răspuns:

Cautati casete audio pe-www.olx.ro
-www.lajumate.ro
-www.tocmai.ro
-www.antic-shop.ro

| Printesa10TM a răspuns:

Cumpara casete de pe olx, lajumate.

| Black13LoL a răspuns:

Sau poti sa schimbi radioul. Mult mai simplu, nu se prea fabrica casete cu melodii noi. Doar cele vechi ramase.

| Vladutz_Vlad_1996 explică:

Am uitat sa specific ca nu vreau casete cu melodii pe ee ci o caseta care poate fi folosita la radio si pe care pun eu muzica

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Vladutz_Vlad_1996):

Si cu ce pui tu muzica pe caseta?
Si garantez ca nu functioneaza. Dupa un anumit timp imbatranesc curelele si nu mai trage banda.
Costa 50 de bani o curea.
Problema este inlocuitul.

| explorer745 a răspuns:

O solutie ieftina ar fi sa folosesti un adaptor. Arata ca o caseta, dar are un cablu care se conecteaza la un mp3 player sau un smartphone.