| sirad28 a întrebat:

Am o mica problema legata de postarile pe Youtube.
Am decis sa creez un videoclip cu un top Eurovision pe care l-am postat. Toate-s bune si frumoase, pana cand cineva se decide sa imi faca un copyright claim, cum ca as folosi audiovizualul in mod neadecvat ( chiar daca am citat legea prin care pot sa postez legal astfel de video-uri)
Exista vreo posibilitate de a scapa de chestia asta? Daca da, cum?

2 răspunsuri:
| AnthonyWhite a răspuns:

Da spune-i sa suga... o acadea chupa chups ca ACTA nu e valabila la noi

nu stie ce inseamna ACTA? spune-i sa gandeasca de multe ori inainte sa foloseasca clickul mouse-ului ca un 'destept' si un om 'foarte inteligent'
... bine ai putea schimba un pic textul

| Mihαi a răspuns:

Salut, Adrian!
Nu cred ca poti sa mai faci nimic in legatura cu problema ta...
Probabil ca ai primit claim din cauza unei melodii, sau ceva de genul acesta.