| basshard a întrebat:

Salut am o mica problema.Sa va explic
Este in legatura cu internetul.Am internet clicknet Romtelecom ADSL in contract viteza de download este de 3, 1mb/s iar eu scot cu 20kb/s cel mult 60 semnal am full.Deci ce ar trebui sa fac.
Daca se poate mai in detaliat sau un link de download ceva orice.

Multumesc anticipat happy Funda!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

"Semnal am full"= sa-nteleg ca ai prin stick cumva? Daca se refera la banda, aia nu-i viteza reala. Ca sa ai 3, 1 mb/s trebuie sa ai banda de 25 Mb/s. Aia reprezinta banda, si se imparte la 8, rezultand cam 387.5 kb/s deci cu mult peste ce descarci tu. Chiar daca ai semnal full, asta-i viteza maxima la care poti ajunge, depinde de unde tragi (sursa) si alte conditii. Suna la 1930 si intreaba-i ce/cum, ar trebui sa poti downloada cu viteza mai mare.