| c0pil1n a întrebat:

Salut!
Am o nelamurire in legatura cu internetul de la mine de la munca.
Din ce am inteles eu, avem o retea proprie de internet[ sau ceva de genu].
Vreau sa stiu daca seful meu sau ma rog [ cei de la it ] pot sa imi urmareasca activitatea pe net [ Facebook, messenger, whatsapp, omegle si alte aplicatii jocuri chaturi etc ].
Mulțumesc.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Serverul poate face logo-ul fiecarei accesari in retea, inclusiv pe internet.
Poti fi "prins" imediat si dat afara din servici, daca regulamentul interzice accesarea internetului.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti pot urmarii totul, fiindca monitorizarea se face pe fiecare computer si user si se stie pe unde ai fost in fiecare secunda.
Asta facem noi cu companiile clientilor si de nenumarate ori ne-au cerut managerii sa-i monitorizam pe angajatii lor si i-au dat afara cu documente clare, fiindaca in timpul lucrului stateau pe formuri si site-uri total interzise la servici.

| Wr3nch a răspuns:

Da, pot. Si pot sa vads in timp real pe ce esti.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Daca vor, evident ca pot verifica.

| blackann a răspuns (pentru blackann):

Chiar daca stergi tu istoricul. Mai ales daca ai o nota muzicala pe un portativ in partea dreapta a browser-ului, unde daca pui mouse-ul o sa vezi "contro your music, videos and more". Asta inseamna ca e un screensharing cu un alt pc de-al lor.

| blackann a răspuns:

Serviciu*, Violetta.
Ai uitat romana in Australia? happy

| IarsiIar a răspuns:

Da, pot vedea tot. Si in timp real dar si mai tarziu, chiar daca stergi tu istoricul.
Renunta la jocuri, omegle, Facebook, daca vrei sa-ti pastrezi locul de munca. Nu pentru asta esti platit.