| Dany012 a întrebat:

Salut,am o placa de baza ASRock N68C-S UCC, 2 GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM), procesor AMD Athlon(tm) II X2 4450e Processor 3. 5ghz, as vrea sa ii mai adaug ceva ram, poate suporta 8 gb, avand in vedere ce placuta am acum as vrea sa ii pun una de 4 gb ram dar nu stiu care poate fi compatibila. (denumirile sunt luate de pe aida64 extreme edition)
Ma puteti ajuta? adica sa imi gasiti una compatibila...
un site bun unde puteti gasi. emag.ro

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Marca nu conteaza in anumite cazuri. (Ce ii drept ii si vorba de calitate)
Dar uite atunci sa fie totul la fel (numa ca ii mai mare) :))
http://www.pcgarage.ro/memorii/kingston/4gb-ddr3-1333mhz-cl9-hyperx-blu/

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti trebuie o placuta de 4 sau 6 sau 2 placute de 2 sa fie DDR3 sa fie frecventa 1333 sdram nu conteaza
duce 8 sigur
pe palcamea de baza scria 8
si am bagat 32...

| CrazyRat a răspuns:

Scz pentru primul post l-am sters(in curs de stergere)

http://www.pcgarage.ro/memorii/corsair/xms3-4gb-ddr3-1333-mhz-cl9/
de pe eMAG nu dau link-uri de acolo (nu-mi place de baieti :) )

| Dany012 explică (pentru CrazyRat):

Dar nu cumva trebuie sa fie tot Kingston? laughing