| Ddiana90 a întrebat:

Suporta placa asta de baza un procesor amd athlon 64 x2 4000+ http://www.emag.ro/placa-de-baza-asrock-socket-am3-n68c- gs-fx/pd/EBDQTBBBM/ intreb pentru ca in descriere am vazut ca scrie ca suporta si ddr2 si ddr3, iar eu am procesorul amd 4000+ si ma gandeam sa ma mut pe el daca suporta si ddr3.

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Ce legatura are DDR2 si DDR3 cu Athlon 64 si 4000?

| FesCuDungi a răspuns:

Am vazut ca deja iti da ce merge pe ea:
"AMD Athlon II X2
AMD Athlon II X3
AMD Athlon II X4
AMD Phenom II X2
AMD Phenom II X3
AMD Phenom II X4
AMD Phenom II X6
AMD Sempron"

m-am documentat putin dar inca sunt indecis daca sa zic da sau nu, deci raman la un probabil, so... mai asteapta pareri, daca nu cauta un forum de specialitate!