| BLURRR a întrebat:

Sal TPU ma puteti ajuta cu o problema.....am un hard disk SATA si mai am inca un hard disk si vreau sa il adaug... dilema e ca acesta este ATA oare placa mea de baza ar suporta si sata si ata care apropo placa mea de baza este (Asrock N68C-S UCC)aceasta suporta si ddr2 si ddr3 (daca va ajuta informatia asta) funda pentru cel care ma ajuta sau marog macar un link pentru a ma lumina

Răspuns Câştigător
| banditmik90 a răspuns:

Nu e nevoie de un link sa te iluminezi. S-ATA si ATA este aceeasi chestie. SATA vine de la Serial-ATA. La placa de baza care o ai poti conecta respectiv 4 Sata-uri.

1 răspuns:
| Darkhawker a răspuns:

Da. Suporta ata. Acum ramane sa vezi daca este deja ocupat de dvd sau nu. Daca da iti trebuie un cablu atat cu 2 iesiri pentru a conecta si hdd-ul si dvd-ul. daca nu, atunci merge din prima.