| Salaburu a întrebat:

Am o placuta de rami Corsair 2x2 (4gb rami) am windows 7 ultimate x64 biti, placa de baza Asus H18M-3, acum problema, nu imi citeste numai 2gb rami si asa imi citea si pe windows 7 ultimate x32 biti. Credeam ca e de la windows, dar tot numai 2 gb imi citeste si cel x64. Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Verifica slotul placutei de RAM, sa nu care cumvasa fie bagata gresit sau in vreun slot in care nu merge. Just in case!

| Salaburu explică (pentru miTzuliK93):

Am incercat in toate sloturile, acuma mi-am cumparat una de 8GB si o citeste toata dar am numai 10gb rami nu am reusit sa fac si pe cealalta sa citeasca 4gb doar 2gb.