| Girbita_Sami_1999 a întrebat:

Am o problemă, am cumparat de curând un laptop din Germania SI eu sunt tot aici SI am făcut Windowsul pe el, Windows 10 SI îmi zice că wifi nu este activ. Am încercat să fac drivere din device maneger, degeaba, ce sa fac? Ajutati-ma va rog, am nevoie urgent de laptop. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cand ai cumparat laptopul ti-a dat si un cd cu drivere, instaleaza-l de acolo! In Device Manager iti arata problemele nu ca sa le instalezi de acolo... adica s-ar putea si de acolo facad update la driverul lipsa dar sansele sunt mici pentru ca in Microsoft nu gaseste aproape niciodata nimic... happy

| flixbuster a răspuns:

Primul pas este sa spui EXACT ce producator/model are laptop-ul. Apoi vei primi indicatii unde gasesti driver de WiFi. Poti cauta chiar tu pe site-ul de suport al producatorului dupa modelul de laptop.