| i0nutz555 a întrebat:

Salut,am o problema,am observat azi ca nu mai am Local Disk D si Local Disk E,pana azi le aveam,am doar Local Disk C unde e Windowsul XP, care e problema?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Nu am inteles din raspunsul tau daca ai alocate litere pentru cele doua partitii ascunse. Cam despre asta vorbesc: http://www.programecalculator.ro/cum-se-ascunde-o-partitie-un-hard-disk/ (la tine fiind invers, daca ii aloci o litera, partitia devine activa).

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Intra in Control Panel la Disk Management si vezi acolo daca apar cele doua partitii. E posibil sa nu mai aiba alocate litere. Daca nu au, le aloci tu (click dreapta pe partitie si alegi "Change Drive Letter and Paths").

| i0nutz555 explică (pentru JustCosmin):

Da si nu gasesc nimic sa fac sa apara iar, ce as putea sa fac altceva? daca schimb windowsul o sa imi apara inapoi?

| i0nutz555 explică (pentru JustCosmin):

Am rezolvat cu programul easeus data recovery, mersi.

| JustCosmin a răspuns (pentru i0nutz555):

Nu am inteles din raspunsul tau daca ai alocate litere pentru cele doua partitii ascunse. Cam despre asta vorbesc: http://www.programecalculator.ro/cum-se-ascunde-o-partitie-un-hard-disk/ (la tine fiind invers, daca ii aloci o litera, partitia devine activa).