| CristianStefan01 a întrebat:

Am o problema. Cand aprind Calculatorul, ventilatoarele de la placa video merg, dar pc-ul imi citeste[ruleaza] placa dedicata, nu video[nVidia]... ce poate sa fie?
Placa video este nVidia Geforce GTX 1050

Răspuns Câştigător
| skull12 a răspuns:

Salut, aceasta chestie se face din bios, cablul de la placa video este conectata si merg ventilatoarele... si placa, doar ca "calculatorul" nu este setat pe GTX, este (ruleaza) pe placa integrata, sa ruleze pc ul pe GTX v-a trebuii sa intri in bios, de acolo se alege ce placa sa functioneze, PE SCURT, pc ul ruleaza placa integrata, intri in bios si dai sa ruleze placa dedicata, Fundita?

| CristianStefan01 explică (pentru skull12):

Sti mai exact cum sa o setez?

| skull12 a răspuns (pentru CristianStefan01):

De la asta e problema sigur, intra in bios, daca nu stii cauta pe net sau cheama un "specialist"

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ciudată problemă.
1. Vezi dacă ai atașat cablul video dintre monitor și noua placă video.
2. Dezinstaleaza driverul plăcii integrate, și apoi instalezi driverul plăcii dedicate.