| fabian12345326 a întrebat:

Salut, am o problema.
Când vreau sa descarc un fișier (mai exact un joc) de pe chrome, dau sa-l instalez pe telefon și îmi zice (APLICAȚIA NU ESTE INSTALATA) de ce? Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu poti face nimic aplicatia trebuie sa fie pentru sistemul de operare al smartphonului tau nu executabil tip.exe cum sunt pentru PC-uri... daca ai Android aplicatiile au extensie de genul.apk

| fabian12345326 explică (pentru Simpatic):

La mai multe apk se intampla

| gabicoo a răspuns:

Dacă fișierul e de tip.apk trebuie să intri in setările telefonului și să bifezi căsuța care permite instalarea aplicațiilor din surse externe. Eu nu recomand să faci acest lucru aplicația poate fi virusată. Pe telefon instalezi doar aplicații din Magazin Play. Acestea sunt verificate de cei de la Google și sunt sigure!
Dacă fișierul e de tip.exe nu se instalează pe Android. E pentru Windows!