| Magnifico a întrebat:

Am o problema care suna in felul urmator: folosesc un router pentru a avea wifi in apartament.Pana acum cateva zile totul a fost ok.De doua zile incoace insa,am wifi (deci pot intra de pe telefon sau tableta) dar nu imi merge pe PC).

Cred ca problema este de la router (insa sper sa fie o setare ceva) intrucat atunci cand introduc firul direct in PC -si ma conectez- imi merge perfect internetul.

De mentionat ar fi ca internetul pe PC nu merge in sensul ca pe browser paginile se incarca la nesfarsit,insa in jocuri online imi intra (spre exemplu pot intra pe Game Ranger daca vreau sa joc fifa, aici pot vorbi cu alti playeri, dar evident nu imi merge sa joc-o eroare de genul conectiuena a expirat).

Ma poate ajuta cineva?

Multumesc.

6 răspunsuri:
| AndreiAndreiP a răspuns:

Dupa cele explicate eu cred ca problema e la calculator, a umblat un copil mai mic sau cineva care nu se pricepe prin setari si a schimbat ceva.

Răspuns utilizator avertizat