| kennethxx a întrebat:

Salut am o problema cu Bluethoothul. deci sa incepem cu inceputul. Am un laptop Fujitsu SIemens. Nu stiu ce model. e. Cea ce stiu e ca avea Bluethoot. incorporat. Lam formatat, iar bluethootul s-a sters... Am reusit sa gasesc in control panel setarile lui. adica Bluethooth Devices. Am intrat acolo am setat sa imi apara in bara la desktop. Dar acum cand dau send file - browser- si incepe sa caute se opreste si zice

"Windows cannot find any Bluetooth devices. Make sure that your Bluetooth radio is attached to your computer and is turned on, and that your Bluetooth device is turned on. Follow the setup instructions that came with the device, and then click Search Again.". Iar cand dau Receve file imi apare ceva si imi zice Cannot Complete the Bluethoot File transfer wizard - iar mai jos scrie The file could not be sent because the connection could not be established. Check to make sure the Bluetooth radio is plugged in.

spuneti-mi ce sa fac. sunt disperat.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Ba da, vezi daca iti intra direct pe modelul laptopului: http://support.ts.fujitsu.com/......wfiles.asp

10 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Intri in start, scrii dxdiag si dai click pe ce apare. Acolo vei gasi la System Model, numele laptopului. Odata aflat numele complet al acestuia, intri pe site-ul producatorului si descarci driver-ul pentru Bluetooth si-l instalezi din nou. Si eu am Fujitsu si cand mi-a dat eroare la Bluetooth, am instalat din nou driver-ul si si-a revenit.

| kennethxx explică (pentru JustCosmin):

Am Fujitsu Siemens Esprimo mobile v6505. am scris, si nu am gasit nimic... Daca ma poti ajuta, ti-as fi recunoscator.

| JustCosmin a răspuns (pentru kennethxx):

Uite aici: http://dl.transfer.ro/Driver_Bluetooth_Fujitsu-transfer_ro-04mar-2c18be.rar
Ti-am urcat driverul pe transfer, ca mi-e greu sa-ti explic. Ti-am atasat in arhiva o poza de exemplu cum sa ajungi sa iei drivere pentru laptopul tau. Vad ca sunt updatate. Sunt doua drivere pentru Windows 7 in arhiva, vezi care din ele merge.
Sa-mi spui daca ai reusit.

| kennethxx explică (pentru JustCosmin):

Pentru Xp nu exista?

| kennethxx explică (pentru JustCosmin):

Acum deviaza winrarul cica cannot patch specified. sau ceva de genul.

| JustCosmin a răspuns (pentru kennethxx):

Nu-ti dezarhiveaza ce ti-am dat eu? Sau la ce arhiva iti apare eroarea?

| JustCosmin a răspuns (pentru kennethxx):

Ba da, vezi daca iti intra direct pe modelul laptopului: http://support.ts.fujitsu.com/......wfiles.asp

| kennethxx explică:

Am Fujitsu Siemens Esprimo mobile v6505. am scris, si nu am gasit nimic... Daca ma poti ajuta, ti-as fi recunoscator.

| kennethxx explică:

Gata Gata am rezolvat! JustCosmin iti raman indatorat! ai ajutat un om care avea mare nevoie de ajutor! Stima Si REspect! MULTUMESC.

| JustCosmin a răspuns (pentru kennethxx):

Cu placere, ma bucur ca te-am putut ajutawinking

| AsulJokerului a răspuns:

Fara mistouri.ia-ti un cablu USB sau un stick cu Bluetooth e mai bine asa decat sa te complici
Funda?