| yoboss97_5553 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati urgent! Am un bluetooth usb pentru pc si de ceva timp nu mai imi merge sa caute dispozitive sau sa trimeata muzica poze. cand dau sa caute dispozitive scrie asa :
Windows cannot find any Bluetooth devices. Make sure that your Bluetooth adapter is attached to your computer and is turned on, and that your Bluetooth device is turned on.
Am verificat de multe ori daca stikul usb este bagat bine si este
si am windows vista si nu are driver nu stiu cum sa va spun are driverul lui

4 răspunsuri:
| FlorinM28 a răspuns:

Cauta drivere pe net si reinstaleaza-l. Sau muta-l in alt port USB. S-ar putea sa mearga.

| yoboss97_5553 explică (pentru FlorinM28):

Am incercat cu bluesoleil si nu merge nu stiu sa il folosesc si nu am cum sa dezinstalez sau reinstalez bluetoothul si cum mut in alt port?

| Phantom21600 a răspuns:

Ai verificat telefonul sau tableta pe care vrei sa le trimiti? vezi ca la unele device-uri bluetooth-ul trebuie facut din setari(chiar daca are buton de activare pe ecranul principal) sa fie vizibil. la unele dintre ele merge vizibilitate doar temporara. plus de asta, Vista-ul e o versiune esuata.

| yoboss97_5553 explică (pentru Phantom21600):

Da am verificat din telefon si este pe vizibil si nu pe vizibil temporar sau ascuns
Nu stiu ce sa-i fac cred ca trebuie sa schimb windowsul