| silvius1734 a întrebat:

Salut
am o problema cu calculatorul am hdd de 80 gb si c/ este de 39 gb si au mai ramas liberi vreo 615 mb Am cautat unde ar putea fi asa de plin si am ajuns undeva prin users/username/appdata/microsoft/windows (care era de 29, 5 GB (deci ocupa aproape toata partitia)Aici am gasit vreo 10 foldere care nu treceau de 400 mb si vreo 2 din ele erau goale si nu am gasit niciunul hidden
deci ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| DarkTheory a răspuns:

Dupa mine, fiindca este undeva prin aplicatiile windosului nu ar trebui sa stergi nimica pentru ca e posibil sa nu iti mai porneasca dupa aia Pc-ul, iti recomand programele CC cleaner si Hijackthis care sunt foarte bune pentru a elimina eroarele pc-ului si sa iti rezolve probleme ca si spatiul... happy

6 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Nu le sterge, ca se strica windowsul! asa am facut si eu o data si a trebuit sa reinstalez! ia-ti de pe net, gratis, programul system ninja sa curete fisierele temporare. opreste update-urile la windows, pentru ca, in mod normal, sistemul de operare nu trebuie sa depaseasca 10gb. o sa mai castigi niste spatiu pe C.

| NoKidding a răspuns:

Intra in internet explorer-tools-internet options, si pe acolo cauta "delete temprally internet files". Poate acolo s-a strans ceva.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Nu sterge nimica din windows daca vrei sa iti mai functioneze calculatorul :p lasale asa... ceva ai u pe undeva de iti ocupa atat din memorie.dar te asigur ca nu e in windows problema happy

| alexutu001 a răspuns:

Salut, asa cum au zis si restul foloseste cc clener sau daca nu reinstaleaza windows-ul posibil ca windows-ul sa-si fi facut ceva uptade si de asta ocupa mai mult sau ultima varianta ar putea fi un virus de tip (worms) tipul asta de virusi se inmultesc aiurea si iti umplu hdd-ul, ce antivirus ai?

| xlmpq a răspuns:

Sterge fisierele temporare, tot acolo pe la windows sunt parca

| silvius1734 explică:

Deci nu imi vine sa cred!
doar atat era? m-am chinuit 2 zile si uite doar cat era de facut!
mersi tuturor!